Kąpiele zdrowotne – apteka w wannie

O pozytywnym wpływie kąpieli na funkcjonowanie całego organizmu wiedzieli już starożytni. Już Hipokrates zażywał i polecał tego typu zabiegi. Oczywiście obecnie, w dobie wanien SPA oraz dostępu do rozmaitych ziół i mieszanek są one jeszcze skuteczniejsze i bardziej doceniane, a w domowym zaciszu możemy przeprowadzić terapie relaksacyjne oraz prozdrowotne. Podpowiadamy kilka pomysłów na poprawę kondycji organizmu poprzez specjalnie przygotowane kąpiele.

Czytaj więcej: Kąpiele zdrowotne – apteka w wannie

Bicze wodne – woda modelująca sylwetkę

W dzisiejszych czasach szereg zabiegów jeszcze kilka lat temu dostępnych tylko w uzdrowiskach lub salonach odnowy biologicznej możemy wykonać we własnym domu czy ogrodzie. Szeroki wybór wanien z hydromasażem, wyposażonych w różnorodne akcesoria dodatkowe, sprawia, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Bicze wodne to jedna z propozycji, która ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm i samopoczucie.

Czytaj więcej: Bicze wodne – woda modelująca sylwetkę

Dodatkowe wyposażenie wanien SPA

Wanny SPA to urządzenia pozwalające nam na cieszenie się relaksem i prozdrowotnymi właściwościami kąpieli i hydromasażu we własnym domowym zaciszu. Wiele różnorodnych modeli  pozwala na dopasowanie wanny do indywidualnych potrzeb. Szeroki jest również wybór dodatkowych akcesoriów, które pozwalają nam zmienić domowe jacuzzi w prawdziwe centrum relaksu. Dzięki nim nie tylko poprawimy komfort korzystania z urządzenia, ale rówież usprawnimy jego działanie. Poniżej prezentujemy dwa ciekawe rozwiązania.

Czytaj więcej: Dodatkowe wyposażenie wanien SPA

Hydromasaż – ukojenie dla ciała i ducha

Współczesny styl życia wymaga od nas często pośpiechu i generuje dużą dawkę stresu. Nic więc dziwnego, że większość osób szuka sposobu na zrelaksowanie się i odpoczynek od codziennego zgiełku. Staramy się dbać zarówno o nasze ciało, jak i wewnętrzny spokój. Jedną z metod, obecnie powszechnie dostępną również w naszych domach, jest hydromasaż ciała.

Czytaj więcej: Hydromasaż – ukojenie dla ciała i ducha

Wanny SPA – relaks we własnym domu i ogrodzie

Z pewnością każdy z nas po wyczerpującym dniu marzy o chwili relaksu, wytchnienia i regeneracji ciała i umysłu. Do tej pory dostarczała nam tego ciepła kąpiel, jednak warto wiedzieć, że na polskim rynku pojawiło się rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe i lepsze dla naszego zdrowia, a mianowicie wanny SPA.

Czytaj więcej: Wanny SPA – relaks we własnym domu i ogrodzie

Zabiegi SPA w Polsce

Dziś korzystanie z hydromasażu nie kojarzy się już jedynie z gabinetami odnowy biologicznej. Rozwój technologii pozwala każdemu z nas na posiadanie wanny SPA we własnym domu czy ogrodzie. Nasi przodkowie nie mieli takich możliwości, jednak podobnie jak my doceniali zalety tego typu zabiegów i aktywnie dążyli do korzystania z nich. Warto dowiedzieć się, jak SPA pojawiło się w naszym kraju i czym było dla naszych przodków.

Czytaj więcej: Zabiegi SPA w Polsce

TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIES. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglą…darki. Dowiedz się™ wię™cej o celu ich używania.

closeh